Jak zacząć grać online w Star Realms?

    Jak zagrac online w Star Realms? Star Realms, poza świetną zabawą na żywo, oferuje również możliwość zmierzenia się z przeciwnikami z      całego świata dzięki swojej cyfrowej wersji. Ten krótki poradnik powstał z myślą o wszystkich osobach, które:

  • nie mają z kim regularnie grać w Star Realms,
  • chcą poćwiczyć przed zbliżającym się turniejem,
  • chcą wziąć udział w online’owych turniejach,
  • chcą poznać wspaniałą online’ową scenę Star Realms 🙂

Gdzie kupić

Star Realms można kupić na jednej z trzech platform: Steam (komputery PC), Google Play (urządzenia z Androidem) i App Store (urządzenia z iOS). Nie dajcie się jednak zmylić informacjom w sklepie – owszem, sama aplikacja jest darmowa, ale taka wersja oferuje ograniczoną zabawę (tutorial, kilka misji kampanii i możliwość grania z komputerowym przeciwnikiem na łatwym poziomie trudności). Żeby móc grać online z innymi osobami, trzeba zakupić przynajmniej pełną wersję (Full Version na Steamie), która oferuje możliwość grania kartami z podstawowej wersji Star Realms we wszystkich trybach gry.

Niezależnie od tego, gdzie dokonacie zakupu pełnej wersji gry, zostaje ona przypisana do waszego konta, które jest wspólne dla wszystkich platform. Dzięki temu wystarczy, że dany zestaw kart kupicie raz i możecie go używać na dowolnym urządzeniu, np. by wygodnie przed komputerem kontynuować gry rozpoczęte w autobusie.

Przywrócenie zakupów

Niestety, po zalogowaniu się na swoje konto na nowym urządzeniu nie od razu mamy dostęp do wszystkich posiadanych zestawów kart. Żeby odblokować karty musicie wejść w swój profil i kliknąć przycisk “Restore purchases” (czyli właśnie “przywrócenie zakupów”). Pamiętajcie o tym szczególnie, jeśli kupicie jakiś nowy dodatek – domyślnie nie będzie on dostępny na innych platformach.

Niedawno pojawiła się też możliwość przywrócenia zakupów bezpośrednio z głównego menu gry – spójrzcie w prawy dolny róg na następnym screenshocie.

Granie online

Grać online można na trzy różne sposoby. Dwa z nich – gry rankingowe (New Game) oraz Wyzwania (Challenge) – są do siebie bardzo podobne. W obu wybierasz zestaw kart, którym chcesz grać oraz format rozgrywki (gry rozgrywane w czasie rzeczywistym kontra 48 godzin na wykonanie ruchu) i wchodzisz do gry! Trzeci tryb to Arena, której zasady zmieniają się co tydzień.

Gry rankingowe

grach rankingowych możesz przede wszystkim określić, czy musisz grać z danym dodatkiem (charakterstyczny ptaszek przy symbolu), czy dopuszczasz granie z nim (ikonka pytajnika), czy absolutnie nie chcesz go widzieć na oczy (krzyżyk). Po tym wszystkim, apka wylosuje (prędzej czy później) przeciwnika z podobnymi upodobaniami. Pamiętajcie tylko, że wybranie bardzo egzotycznej kombinacji dodatków może spowodować, że nie znajdziecie nikogo chętnego do gry!

Jeden z naszych discordowych graczy jest w 50 najbardziej wytrwałych graczy świata 🙂

Gry rankingowe, jak sama nazwa wskazuje, mają wpływ na naszą pozycję w globalnym rankingu. Tych są trzy rodzaje – tygodniowy, miesięczny i życiowy. Te dwa pierwsze są niby fajne, ale największym powodem do dumy jest znalezienie się wysoko w pełnym rankingu. Niestety, jest to miejsce zarezerwowane tylko dla najbardziej wytrwałych graczy, ponieważ dostanie się tam wymaga rozegrania setek, jeśli nie tysięcy partii.

Koniec końców, ranking nic nie znaczy, ponieważ nie jest wyznacznikiem umiejętności gracza – wysoka pozycja zależy tylko od naszej cierpliwości.

Wyzwania

Po drugiej stronie barykady mamy wyzwania, w których po wpisaniu ksywy danego gracza, wybraniu trybu (ponownie, czas rzeczywisty i 48h) i określeniu dodatków, z którymi chcemy grać, możemy stanąć w szranki z dowolnym graczem z całego globu.